Kategoriler
PAZARYERLERİ

Sosyal Medya Platformlarında Etkileşime Neden Daha Fazla Önem Vermeliyiz?

Sosyal Medya Platformlarında Etkileşime Neden Daha Fazla Önem Vermeliyiz?

Merhabalar bu yazımızda sizlere sosyal medya platformlarında etkileşime neden daha fazla önem vermeliyiz bu konu hakkında ipuçları ve bilgiler vereceğiz. Günümüzde çoğu e-ticaret firması sadece pazaryerlerinde değil sosyal platformlarında da görünürlüklerini ve aktifliklerini korumalıdırlar.

Sahte takipçi satın almak etkileşiminizi arttırmaz, organik takipçi kitlesi kazanmalısınız.

Doğal bir şekilde takipçi kitlesini kazanmak aslında çok önemlidir. Takipçi satın alarak, takipçi sayısını arttıran firmalar hala bulunuyor; ancak çok fazla takipçiye sahip olmak etkileşim oranının yüksek olmasını sağlamaz aksine tüketici tarafından markanızın izlenimini düşürmektedir.

Hedef kitlenizle etkileşim halinde olmalısınız.

Takipçi satın alma durumunda sizi takip eden kişileri yani hedef kitlenizi tanımazsınız. Bu kişiler sizinle etkileşim kurmak istediklerinde onların ne istediklerini, nelerden hoşlandıklarını, ilgi duydukları şeyleri ya da sizden beklentilerini bilemezsiniz. Fakat etkileşim odaklı olarak organik takipçilerinize odaklanırsanız hedef kitlenizi kolaylıkla tanıyabilirsiniz, çünkü sizinle etkileşim halinde oldukları için gönderilerinize daha çok tepki verecektir.

Takipçilerinizle etkileşim halinde olmanız arama motorlarındaki sonuçlarınızı da doğru orantıda etkileyecektir.

 Sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız içeriklerin yüksek etkileşim alması arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında da bu içeriklerin öne çıkmasını sağlar. Son dönemlerde birçok sosyal medya platformu, kendi platformlarındaki içeriklerin arama motorlarında da indekslenmesi için çalışmalar yapıyor ve arama motorları üzerinden arama yapan kullanıcıların karşısına sosyal medyadaki içerikler çıkabiliyor. Sosyal medya içeriklerinin, arama motorlarında üst sıralarda görünmesini sağlayan en önemli faktörlerden biri de o içeriğin aldığı etkileşimdir. Bir içeriğin çok sayıda etkileşim alması, hem arama motorlarında hem de sosyal mecralarda bu içeriğin önemli bir gönderi olduğu algısını yaratır. Bu da doğal olarak kaliteli bir içerik olarak değerlendirileceği için arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır.

Sopyo ile kolay ve kusursuz entegrasyon

Pazar yerleri ile sipariş, stok, e-fatura, kargo ve ürün entegrasyonu sağlıyoruz.
Tüm platformları tek bir panel üzerinden çok kolay ve işlevsel bir şekilde yönetin.

Eklenen her ürün kendi e-ticaret sitenizde de yayınlansın.
Sopyo sayesinde bir kaç tık ile ürünleriniz OpencartWooCommerceShopify ve IdeaSoft e-ticaret sitenizde de yayınlansın.

  •  Kullanımı en kolay pazaryeri entegrasyon çözümüyüz.
  •  Dakikalar içerisinde ürünleriniz tüm platformlarda listelensin.
  •  Siparişlerinizi e-fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde daha hızlı yönetin.
  •  ERP veya muhasebe yazılımlarınıza entegre oluyoruz.