Kategoriler
PAZARYERLERİ

Sermayesiz E-ticaret Yapılır mı?

Günümüzde birçok girişimci yeni nesil ticarete yönelmeye başladı. Peki Sermayesiz E-ticaret Yapılır Mı? günümüz girişimcilerinin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi olmaktadır. Evet sermayesiz e-ticaret yapılabilmektedir. Şirket açma, kargo gönderim ücretleri, vergiler gibi başlangıç masraflarını liste dışında tutarak dropshipping, ikinci el ürün satışı, el yapımı ürünlerin satışı gibi farklı iş modellerinden yararlanabilirsiniz. Bu satış türleri ne satacağınıza dair fikir verebilir ve en az masrafla e-ticaret yapmanıza yardımcı olabilir.

Sermayesiz E-ticaret Nasıl Yapılır?

Sermayesiz e-ticarette, sıfır değil fakat az bir sermaye ile e-ticaret yapabilirsiniz. Günümüzde farklı iş modelleri sayesinde küçük bütçelerle büyük işlere adım atabilirsiniz. Bu noktada en önemli sermayenin zaman olacağının da altını çizelim. Çünkü, e-ticarete giriş yapmak, ne satacağını bilerek doğru bir strateji geliştirmek zaman ve emek vermekle paraleldir. Bu konuya ne kadar yoğunlaşır ve adımlarınızı planlarsanız o kadar işinize hakim olursunuz.

Gelelim, düşük sermayeli e-ticaret için hangi yöntemlerin kullanılacağına… Bunlardan ilki ve yaygın olarak tercih edileni dropshipping modelidir.

Dropshipping (Stoksuz Satış) Nedir?

Dropshipping, düşük maliyetlerle kar etmenizi sağlayan bir ürün satış yöntemidir. Doğru ürün, doğru tedarikçi ve doğru pazaryeriyle kısa sürede pasif bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Kısaca dropshipping (stoksuz satış) stok gerektirmeden ürün satışı yapabileceğiniz e-ticaret iş modelidir.

Eğer satıcı olmak istiyorsanız öncelikle bir tedarikçi ile anlaşmalısınız. Anlaşma şeklinize göre satıcı tedarikçinin portföyünde yer alan tüm ürünleri satışa sunabileceği gibi, sadece belirli bir kısmını da satışa sunabilmektedir. Eğer tedarikçinin portföyünde yüzlerce ya da binlerce farklı ürün varsa ve satıcı altyapısı uygun bir e-ticaret sistemi ya da pazaryeri kullanıyorsa, tüm ürünleri XML aracılığıyla otomatik olarak kendi sitesine ya da pazaryerindeki mağazasına ekleyebilirsiniz. 

Sermayesiz İkinci El Ürünler Satabilirsiniz

Son yıllarda giderek popülerleşip ivme kazanan ikinci el ürün satışı sermayesiz e-ticaret yapmanın yöntemlerinden biridir. İkinci el satışı, tüketim ömrünü henüz tamamlamamış ürünleri ilk kullanıcısı tarafından başka kullanıcılara ilgili platformlar aracılığıyla sunulmasıdır.

El Yapımı Ürünlerinizi Sergileyebilirsiniz

Yeteneklerinizi sergileyerek, sermayesiz e-ticaret yapabilirsiniz. El işi ile ilgili hobilerinizi satışa dönüştürmenin ideal yollarından biri de e-ticarettir. Yapmaktan keyif aldığınız işlerden bir yandan da gelir elde etmek istiyorsanız bunu küçük çapta bir sermaye ile gerçekleştirebilirsiniz.

Az Sermaye İle Sermayesiz E-ticaret Yapabilirsiniz

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk adımı atacaklara e-ticaret için gereken sermaye yüksek değildir. Az bir sermaye ile e-ticaret dünyasına atılmanız mümkündür.

E-ticaret, içinde pek çok detayı barındıran bir iş operasyonudur. Sipariş yönetiminden stok takibine, sanal POS ile ödemeden faturalandırmaya kadar pek çok süreci içinde barındırır. Bu nedenle hızlı ve kolay bir şekilde bu yönetimi sağlamanız sizin için önemlidir.

Sopyo ile dropshipping XML linkinizde dilediğiniz gibi özelleştirmeler yapabilir, ürünlerinizin stok kodlarını ve barkodlarını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda kritik stok tanımlamaları, fiyat baremlerine göre yüzdelik arttırımlar, dilediğiniz pazaryerine toplu ürün gönderimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sopyo ile kolay ve kusursuz entegrasyon

Pazar yerleri ile sipariş, stok, e-fatura, kargo ve ürün entegrasyonu sağlıyoruz.
Tüm platformları tek bir panel üzerinden çok kolay ve işlevsel bir şekilde yönetin.

Eklenen her ürün kendi e-ticaret sitenizde de yayınlansın.
Sopyo sayesinde bir kaç tık ile ürünleriniz OpencartWooCommerceShopify ve IdeaSoft e-ticaret sitenizde de yayınlansın.

  •  Kullanımı en kolay pazaryeri entegrasyon çözümüyüz.
  •  Dakikalar içerisinde ürünleriniz tüm platformlarda listelensin.
  •  Siparişlerinizi e-fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde daha hızlı yönetin.
  •  ERP veya muhasebe yazılımlarınıza entegre oluyoruz.