Kategoriler
E-TİCARET GENEL

Sevgililer Gününde Kampanya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Herkese merhaba,

E-ticaret yapan her bir işletme için “Sevgililer Günü” önemli günlerden birisidir. Çünkü sevdiklerine hediye almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu ürün çeşitliliği ve sevgililer günü indirimleri gibi sebeplerle e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Eğer satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Sevgililer Günü’nde ürünlerinizi nasıl öne çıkarabileceğiniz, nasıl reklam kampanyaları yapacağınız gibi konuları ele aldığımız blog yazımıza hoşgeldiniz. Yazımızı inceleyerek kampanya düzenlerken nelere önem vermeniz gerektiğini öğrenebilir ve satışlarınızı arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

E-Posta Pazarlamasına Ağırlık Verin

Sevgililer Günü’nde kampanya süreçlerinizi yürütürken ilk olarak e-posta pazarlaması yapmalısınız. Çünkü dönüşüm oranları yüksek olan e-posta pazarlama oldukça avantajlı bir pazarlama yöntemidir. Dolayısıyla e-ticaret firmaları ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtırken e-posta pazarlamadan yararlanmaktadır. 

İçerik Pazarlamasına Önem Verin

İçerik pazarlaması, e-ticaret firmalarının Sevgililer Günü’nde yararlanması gereken dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Bu dijital pazarlama yönteminde genellikle içerik üretimine ve içerik dağıtımına odaklanmaktadır. Özellikle Sevgililer Günü gibi özel günlerde firmalar yaptıkları içerik pazarlaması ile hedef kitlelerinde bulunan ve belirli konularda araştırma yapan kişilere daha kolay ulaşabilmektedir.

Sosyal Medya Yönetimine Önem Verin

Sevdiklerine hediye almak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu satın alacağı ürünlere karar verirken sosyal medya platformlarının etkisinde kalmaktadır. Genellikle kişiler ürün satın almadan önce sosyal medyada gördükleri ürünleri araştırmaktadır. Dolayısıyla Facebook, Instagram, Twitter ve TikTok gibi sosyal medya platformları sayesinde e-ticaret firmalarının Sevgililer Günü satışlarını arttırabilmek mümkündür. Bu nedenle her marka Sevgililer Günü’nde sosyal medya yönetimini önemsemelidir.

Sevgililer Günü’ne Özel Ürünler Satın

Sevgililer Günü’nde pek çok kişi sevdiklerine özel hediyeler almaktadır. Bu özel hediyeler sayesinde kişiler kendilerini özel hissedebilmektir. Bu nedenle Sevgililer Günü’nde bazı ürünlerin satışlarında artış yaşanmaktadır. Artan bu talebi karşılamak ve Sevgililer Günü’nde satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının belirli ürünleri tedarik etmeye özen göstermesi gereklidir.

Sevgililer Günü’nde oldukça fazla talep gören ürünler şunlardır:

  • Çiçekler
  • Sevgili kombinleri
  • Sevgililer Günü’ne özel kutular
  • Sevgili çizimleri ve portreleri
  • Kişiselleştirilmiş ürünler
  • Fotoğraf albümü

Sopyo ile kolay ve kusursuz entegrasyon

Pazar yerleri ile sipariş, stok, e-fatura, kargo ve ürün entegrasyonu sağlıyoruz.
Tüm platformları tek bir panel üzerinden çok kolay ve işlevsel bir şekilde yönetin.

Eklenen her ürün kendi e-ticaret sitenizde de yayınlansın.
Sopyo sayesinde bir kaç tık ile ürünleriniz OpencartWooCommerceShopify ve IdeaSoft e-ticaret sitenizde de yayınlansın.

  •  Kullanımı en kolay pazaryeri entegrasyon çözümüyüz.
  •  Dakikalar içerisinde ürünleriniz tüm platformlarda listelensin.
  •  Siparişlerinizi e-fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde daha hızlı yönetin.
  •  ERP veya muhasebe yazılımlarınıza entegre oluyoruz.