Kategoriler
E-TİCARET GENEL

E-Ticarete Başlamak İçin 5 Neden

Herkese merhaba,

Günümüzde dijitalleşmeyle birlikte, işlek bir caddede dükkan açmak yerine internet sitesi kurmak ya da pazar yerlerinde mağaza açmak bildiğimiz geleneksel ticaretin yerini aldı. Herhangi bir kuruma ya da kuruluşa bağlı kalmadan geleceğini inşa etmek isteyen yüz binlerce insan, kendi işinin patronu olmanın yollarını aramaktadır. Çağımızın özelliklede pandemi ile günümüzün o sihirli gücü tabikide e-ticaret oldu. Sizler için hazırlamış olduğumuz “E-ticarete Başlamak İçin 5 Neden” adlı blog yazımıza hoşgeldiniz.

Daha Fazla Kişiye Ulaşabilirsiniz

İlk olarak e-ticaret sayesinde daha çok kişiye ulaşabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Fiziki mağazanızda sadece mahallenizdeki ya da daha geniş bir şekilde o il/ilçedeki kişiler gelir. E-ticaret yapmaya başladıktan sonra sınırların tamamen ortadan kalktığını görebilirsiniz. Bir saatte sitenize dünyanın her yerinden insanın ulaşması size çok farklı bir deneyim ve satış olanağı sunabilir.

Kira Masrafı Olmadan Maliyetlerinizi Düşürebilirsiniz

Fiziki mağazada ticaret  yaparken tüm işletmecilerin en büyük sorunu tabikide dükkan maliyetleridir. Fiziki mağazanız için ödeyeceğiniz mağaza kiralarından ve düzenli olarak ödemek zorunda kalacağınız faturalardan kurtulacaksınız. Fiziki mağazada tabiki de stokta ürünleriniz olmadan satış yapamıyorsunuz. E-ticaretin en iyi yanlarından biride dropshipping yaparak stok maliyetlerini ortadan kaldırmaktır. Kısaca, stoksuz satış ve düşük sermaye ile e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

7/24 Satış Yapabilirsiniz

Fiziki mağazalarınızdan satış yaparken belirli çalışma saatleriniz vardır. E-ticaret sitelerinde tamamen bu durum ortadan kalkar. Dünyadaki herkese açık bir şekilde 7/24 satış olanağına sahip olursunuz.

Müşterilerinizle Daha Hızlı Etkileşim Halinde Olursunuz

E-ticaret yaparken, daha önce markanızla ulaşamadığınız farklı müşteri gruplarına ulaşmanızı ve onlara markanızı tanıtmanızı sağlar. Böylelikle yeni müşteriler kazanabilir ve marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Rakiplerinizi Analiz Edip Kampanyalar Düzenleyebilirsiniz

Fiziki mağazanızda satış yaparken rakiplerin hakkında bilgi sahibi olması çok mümkün değildir. İşletmenizi bir e-ticaret sitesinde kurduktan sonra, rakiplerinizin ürün fiyatlandırması, SEO araştırması, kampanya stratejisi, sosyal medya araştırması ve diğer araştırma hizmetleri hakkında hızlıca bilgi edinebilirsiniz. Bu çalışmalar sayesinde rakiplerinizi daha iyi tanıyabilir ve aynı alanda faaliyet gösterdiğiniz firmalarla rekabet edebilirsiniz.

Sopyo ile kolay ve kusursuz entegrasyon

Pazar yerleri ile sipariş, stok, e-fatura, kargo ve ürün entegrasyonu sağlıyoruz.
Tüm platformları tek bir panel üzerinden çok kolay ve işlevsel bir şekilde yönetin.

Eklenen her ürün kendi e-ticaret sitenizde de yayınlansın.
Sopyo sayesinde bir kaç tık ile ürünleriniz OpencartWooCommerceShopify ve IdeaSoft e-ticaret sitenizde de yayınlansın.

  •  Kullanımı en kolay pazaryeri entegrasyon çözümüyüz.
  •  Dakikalar içerisinde ürünleriniz tüm platformlarda listelensin.
  •  Siparişlerinizi e-fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde daha hızlı yönetin.
  •  ERP veya muhasebe yazılımlarınıza entegre oluyoruz.